Testosteronum prolongatum Jelfa, roztwór do wstrzykiwań, 100 mg ml, 5 ampułek po 1ml

Testosteronum prolongatum Jelfa, roztwór do wstrzykiwań, 100 mg ml, 5 ampułek po 1ml

Przy odpowiedniej dawce testosteron prolongatum powoduje wzrost stężenia hormonu we krwi już około czwartego dnia od pierwszej iniekcji. Skoki stężenia testosteronu we krwi powodowane przez przyjmowanie jego syntetycznej formy są stosunkowo łagodne, dlatego produkt ten jest wyjątkowo dobrze tolerowany przez organizm. Oprócz wpływu na drugorzędne cechy płciowe, takie jak produkcja spermytestosteron prolongatum powoduje wzrost energii seksualnej i większą siłę. Ponadto przyspiesza syntezę białek mięśniowych, a także  zatrzymuje w organizmie azot i fosfor co przekłada się na widoczny wzrost masy mięśniowej. Specyfik ten stosowany jest w cyklach, które trwają od ośmiu do dwunastu tygodni. Po podaniu doustnym miejscem wchłaniania testosteronu jest jelito, z którego lek przechodzi do układu limfatycznego omijając w ten sposób wątrobę, gdzie zostałby w dużej części zmetabolizowany i inaktywowany.

Lek Testosteronum Prolongatum Jelfa, zwłaszcza podawany w dużych dawkach, hamuje spermatogenezę. Objawem przedawkowania testosteronu są częste i długotrwałe erekcje, zwiększenie masy ciała, drażliwość, nerwowość. U kobiet charakterystycznym objawem jest chrypka, która może doprowadzić do trwałej zmiany głosu. W 1797 roku John Hunter dokonał transplantacji jądra koguta do jamy brzusznej kury, co spowodowało pojawienie się cech androgenicznych u kury. Testosteron został odkryty w 1935 roku równocześnie przez dwóch naukowców Adolfa Butenandt i Leopolda Ružička, którzy w 1939 roku zostali nagrodzeni Nagrodą Nobla za syntezę testosteronu.

  • W każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji newslettera poprzez link w newsletterze.
  • Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego.
  • Kobiety otrzymują testosteron w formie terapii jedynie w przypadku terapii zaawansowanych nowotworów hormonozależnych.
  • Testosteron jest naturalnym hormonem androgennym, wytwarzanym u mężczyzn w komórkach Leydiga jąder.
  • Lek zawiera pochodną męskiego hormonu płciowego – testosteronu.

Więcej informacji znajduje się w Regulaminie i Polityce prywatności, które znam i akceptuję. Androgeny nie są odpowiednimi środkami do przyspieszania rozwoju mięśni u osób zdrowych ani do powiększania sprawności fizycznej.

Testosteronum prolongatum, roztwór do wstrzykiwań, 100 mg / 1 ml, 5 ampułek

Czym jest tak naprawdę testosteron enanthate lub jak kto woli prolongatum to syntetyczny męski hormon, który produkowany jest w jądrach. Za wydzielanie testosteronu odpowiedzialna jest przysadka mózgowa. Kiedy testosteron produkowany jest z zewnątrz to hamujemy własną produkcję , dochodzi do zablokowania HPTA.

Należy unikać kontaktu leku z dłońmi – w razie jego wystąpienia, ręce należy natychmiast umyć mydłem i wodą. Miejsce aplikacji leku nie powinno być zmieniane, ze względu na różnice w absorpcji substancji. Standardowa dawka to 23 mg testosteronu (dawka maksymalna 63 mg). Po pełnym wchłonięciu leku, miejsce aplikacji należy osłonić odzieżą, aby uniknąć przeniesienia leku sterydy anaboliczne na inne osoby. Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność Lek Testosteronum Prolongatum Jelfa jest przeciwwskazany do stosowania u kobiet i nie można go stosować u kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem. Testosteron nie wywiera znaczącego wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów. Lek Testosteronum Prolongatum Jelfa zawiera alkohol benzylowy i olej arachidowy.

Podanie testosteronu skutkuje zatrzymaniem w organizmie sodu, fosforu, azotu, potasu i wapnia. Testosteron jest nieskuteczny w leczeniu niepłodności niewynikającej z hipogonadyzmu. Dlatego też u pacjentów tych lekarz może wykonywać badania gruczołu krokowego i zalecić dodatkowe badania laboratoryjne – oznaczenie stężenia PSA (białko wytwarzane wyłącznie przez komórki gruczołu krokowego). Lek Testosteronum prolongatum Jelfa zawiera syntetyczną pochodną testosteronu – męskiego hormonu płciowego. Stosuje się go u dorosłych mężczyzn jako testosteronową terapię zastępczą w leczeniu różnych chorób wynikających z niedoboru testosteronu. Nie ma wystarczających danych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania leku u pacjentów w podeszłym wieku, a więc powyżej 65 roku życia.

Więcej informacji o Testosteronum Prolongatum Jelfa

Uznaje się, że stężenie testosteronu powyżej 12 nmol/L (350 ng/dL) u mężczyzn w wieku lat jest prawidłowe, natomiast stężenie poniżej 8 nmol/L (230 ng/dL) jest zbyt niskie i wymaga zastosowania hormonalnej terapii substytucyjnej. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku. Najpopularniejsze dawki wykorzystywane w sporcie to 250 do 500mg co 5-7 dni. 2x po 250mg, co 3 dni, dzięki dzieleniu dawki nie ma tak dużych wahań skoków stężenia testosteronu we krwi. Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Testosteronowa terapia zastępcza w leczeniu różnych chorób wynikających z niedoboru testosteronu.

Zakup testosteronu na czarnym rynku grozi poważnymi konsekwencjami. Farmaceutyki z nielegalnego źródła nie podlegają testom, jakim poddawane są środki lecznicze, które legalnie możemy zakupić w aptece. Wiąże się to z możliwością zakupu fałszywego specyfiku, którego przyjęcie może spowodować uszczerbek na zdrowiu, a nawet zagrozić życiu.

U kobiet testosteron, choć wytwarzany w niewielkich ilościach, jest także niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Hormon ten przekształcany jest do estradiolu, odpowiadającego za dojrzewanie komórek nabłonka pochwy oraz biorącego udział w rozroście błony śluzowej macicy. Ponadto testosteron reguluje dojrzewanie oocytów (niedojrzałych, niezapłodnionych komórek jajowych) i eliminuje dojrzewanie pęcherzyków z nieprawidłowymi oocytami. 19 produktów zawierających Testosteron, w tym 19 na receptę. Jak wygląda lek Testosteronum Prolongatum Jelfa i co zawiera opakowanie Lek Testosteronum Prolongatum Jelfa to jasnożółty, oleisty roztwór.

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *